film tarama
Film Tarama
Imacon scannerlar ile yüksek çözünürlükte yaptığımız film tarama işlemi, kalitesi ile herhangi bir scanner’ın sonucundan rahatlıkla ayırt edilebilmektedir. Bu tip scannerlar siyah   beyaz negatiflerin gümüşlü yapılarında çok iyi sonuçlar vermektedir. Siyah beyaz filmlerin yüzeyleri gümüş parçacıkları barındırdığı için drum scannerlarda  sonuçlar çok tatmin edici olamıyor.

Baskı  boyutuna göre çözünürlüğüne karar verdiğimiz filmin, en derin gölgesinden en  açık bölgesine kadar tüm dinamik aralığını koruyarak raw (ham) tarama elde  ediyoruz.

Film tarama ölçülerimiz

Film  taramalarımızda, 35mm’den 10×12.5 cm’e kadar dia ve negatifi/dia pozitif,  20×30 cm’e kadar opak taramaları 12000 ppi’e kadar gerçek optik çözünürlükte  gerçekleştirmekteyiz. Taranan 35 mm bir filimden müze kalitesinde 70×105 cm baskı alabilirsiniz. Orta format filmlerde baskı ölçüsü yaklaşık 100×100 cm olabilmektedir.

taramaTaramalardan sonra arzu edilirse toz temizliği ile fotoğrafın işlenmesi tarafımızdan yapılmaktadır. Film tarama işlemi için siyah beyaz negatiflerinizin yıkama sürelerini biraz azaltmanızı öneririz.
Atölyemizde dia, siyah beyaz negatif yada renkli negatiflerini digital ortama aktarmak isteyen fotoğrafçılar için uygun fiyatlı çözümler bulunmaktadır. Arzu ederseniz filmlerinizi tarama işlemine uygun tarzda banyo ediyoruz. Siyah beyaz, renkli negatif yada dia banyosu konusunda profesyonel kalitede çözümler sunmaktayız.
Prefesyonel kalitede taranmış filmelerinizin baskısı için önerdiğimiz kağıt, yüksek çözünürlük özelliği olan Hahnemühle Fine Art kağıtlardır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.