Film Yıkama

film yıkamaSiyah beyaz FİLM YIKAMA:

Siyah Beyaz Film banyosu olarak uzun testlerden sonra karar kıldığımız yeni bir formül kullanıyoruz. Bu yeni formül daha ince grenli ve daha keskin sonuçlar vermekte. Her Siyah Beyaz film için taze banyo ve Fikser kullanmaktayız. Renkli negatif film yıkama: (C-41) Renkli Negatif film banyosu olarak Fuji C41 Banyo setlerini kullanıyoruz.film yıkama Her Renkli Negatif için taze banyo, bleach ve fikser kullanılmaktadır. Dia yıkamayı (E-6) ise yine tamamen taze Fuji banyo kitleri ile yapmaktayız.
Yıkama sırasında kullandığımız su önce 5 sonra 1 mikronluk filtrelerden geçmekte. Son olarak da ters ozmoz sistemli membran filtrelerde tamamen arıtılmaktadır. Film yıkama işleminin son durulama suyunda ise özel filtrelerle tamamen arıtılmış su kullanmaktayız. Bu sayede yıkanan filmlerde zaman içerisinde herhangi bir bozulma ya da sararma olmamaktadır.
Digital fotoğrafın gelişmesi ile birlikte ne yazık ki Analog fotoğraf yaygınlığını yitirdi. Yine de Analog fotoğrafın doğallığından ve sıcaklığından vazgeçemeyen fotoğraf sanatçıları mevcuttur. Analog fotoğraf malzemelerinin bulunmasında pek sıkıntı yaşanmasa da film banyosu yapan laboratuarlar hızla azalmıştır. Renkli Film Banyosu, Siyah Beyaz Film Banyosu ve Renkli Dia Banyosu yapan atölyelerin azalması   rekabeti ortadan  kaldırmış, banyo için gelen film sayısı da tatminkar olmayınca banyo kaliteleri oldukça düştü. Filmler bayat banyolar ile yıkanmaya başladı. Ne yazık ki Analog sevdalısı fotoğrafçılar kaliteli banyo yaptıramaz oldular.
Snuç olarak bu gerçekten hareket ederek Kadıköy’deki atölyemize Film Yıkama hizmetini ekledik. Atölyemizde her film için taze banyo yapılmakta. Yıkama işleminden sonra bu banyo atılmaktadır. Böylece gelen her film her  zaman taze banyo ile yıkanmaktadır. Yıkama suyu membran ters ozmoz sistemli filtrede arıtıldıktan sonra kullanılmaktadır.
Yıkanan filmlerinizi isterseniz 2800 DPI çözünürlükte tarayıp size CD olarak teslim ediyor ya da fotoğraf dosyalarınızı mail adresinize gönderiyoruz.
İçinden seçeceğiniz kareleri 6300 DPI çözünülürlüğe kadar Imacon tarayıcı ile tarayabiliriz.
İstanbul dışından kargo ile film gönderebilirsiniz. Yine aynı yöntem ile filmlerinizi yıkayıp taradıktan sonra geri gönderiyoruz.