Fine Art Baskı

Fine art baskı nedir? 

“Bazen sanat fotoğrafçılığı denilen güzel sanatlar fotoğrafçılığı, bireysel bir profesyonelin yaratıcı vizyonunu gerçekleştirmek için yaratılan fotoğrafların yüksek kaliteli arşivsel fotoğraf baskılarını ifade eder. Bu baskılar, reklamlarda veya dergilerde toplu olarak çoğaltılmak yerine, bayilere, koleksiyonculara veya küratörlere satılmak üzere, genellikle sınırlı sayıda üretilmektedir. Fine Art baskılar bazen, ancak her zaman değil, bir sanat galerisinde sergilenir.” Wikipedia.
Fine art baskılar,  müze ve arşivleme standartlarına uygun olarak asitsiz, %100 pamuk tabanlı kağıtlar üzerine pigment mürekkep kullanarak yapılan özel baskılardır.
12 adet pigment mürekkep kullanan baskı makinelerimiz ve her kağıt için özel olarak ürettiğimiz renk profilleri sayesinde ekran görüntüsüne en yakın baskıları elde etmekteyiz. Özellikle Hahnemühle fine art kağıtlara yapılan baskıların ömrü uygun saklama koşullarında ortalama 200 yıldır. Fine art baskılar özellikle siyah beyaz baskılarda olağanüstü bir derinlik hissi verir. Renkli baskılarda renk profilleri sayesinde gerçekçi renkler elde edilmektedir.

Fine art baskı müzelerin ve koleksiyonerlerin kabul ettiği ve önerdiği bir baskı çeşididir.

Kullandığımız Hahnemühle Kağıt Örnekleri

hahnemuhle fine art kağıt

hahnemuhle fine art baskıhahnemühle kağıt

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.