Fotoğraf Baskısı

Fotoğraf baskısıFotoğraf baskısı için getireceğiniz veya online baskı için göndereceğiniz digital dosyalar için sizden dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç konu var.

1. Fotoğraf dosyalarınıza kesinlikle sharpen vermeyin. Bırakın o işi biz yapalım. Fotoğraf hangi kağıda basılacak. Fine art baskı mı olacak standat baskı mı olacak. Fotoğraf baskısının boyutu ne olacak. Fotoğraf baskısında kullanılacak kağıdın yüzeyi dokulu mu olacak düz mü olacak gibi değişkenlere göre kullandığımız özel programlar ile farklı uygulamalar yapmaktayız.
Sizin vereceğiniz keskinlik geri alınamayacağı için bizim dosya üzerinde tekrar sharpen işlemi yapmamız olası olmuyor.

2. Fotoğraf baskısı için getireceğiniz dosyalarınızı küçültüp büyütmeyin.Bu işlemi kullandığımız gelişmiş enterpolasyon programları ile biz yapalım. Fotoğraf işlerken her işlemin bir sırası vardır. Hangi işlemin önce hangisinin sonra yapılacağı fotoğraf baskısının kalitesini belirleyecektir.

3. Dosyalarınızı TIFF formatında 16 bit getirmenizi tercih ederiz. TIFF kayıpsız bir formattır ve sıkıştırma kullanmaz. Ancak dosyanız JPG ise bunu tekrardan TIFF yapmak size pek fayda sağlamayacaktır. Aynı şey 8 bit lik fotoğraf dosyaları için de geçerlidir. 8 bitlik dosyayı 16 bit e çevirmek anlamsız bir işlemdir.

Bu istekler elbette bir zorunluluk değildir. Bu tür detaylar birleştiğinde LABONIX Fotoğraf Baskı Atölyesi’nin kalitesini oluşturmaktadır.

Bastırmayı düşündüğünüz fotoğraflarınız bu şartları taşımıyor ise yine de  basılacaktır ama bizim size layık gördüğümüz kalite ancak bu şartlar yerine geldiğinde gerçekleşecektir. Fotoğraf baskısı çok ciddi bir iştir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.