Siyah Beyaz Baskı Bianeli

AMAÇ:

Ülkemizin ev sahipliği yapacağı FIAP 32. Siyah Beyaz Baskı Dünya Bienali Kapadokya’da gerçekleştirilecektir. Bienalin seçiciliğini Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) adına AFAD yürütecektir. Ülkemizi temsil edecek eserleri titizlikle saptayacak, geçmiş yıllarda FIAP Bienallerinde Türkiye adına kazanılan  başarıları sürdürecek, fotoğraf alanında, başarılı çalışmaları gerçekleştirecek, ülkemizin ve ülkemiz fotoğrafçılarının seslerini yurt dışında duyuracak titiz bir  çalışmayı amaçlamaktadır.

Konusu :

fotograf_baskisi“Kahve Keyfi” olarak belirlenmiştir. Ülkemizde var olan kültür zenginliği ve farklılıkların, giyim ve kuşamıyla da anlatılabileceği fikriyle yola çıkılarak, Mekânlara adını veren, ülkemiz insanının önemli bir kültürü olan “Türk Kahvesi”sinin, yaşam içindeki rolünün vurgulanması amaçlanmaktadır. Fotoğraflarda teknik ve içerik bakımından bir bütünlük oluşturmak amacıyla, evde işyerinde ve kahvehanede, gülen, sohbet eden insanımızın görüntülerindeki kahvenin bir şekilde yer aldığı “Kahvehaneler”deki insan ilişkilerini ve sohbetlerini belgeleyen fotoğraflar bekliyoruz.

Yapıtların Gönderilmesi :

Federasyon üyesi olan dernek üyeleri, 4 adet fotoğrafı geçmemek üzere yapıtlarını ve kişisel bilgilerin yer aldığı dosyasını afad e-posta  adresine, 30 Mart 2014 tarihine kadar gönderebileceklerdir. 30 Nisan 2014 tarihinde küratör tarafından değerlendirmeler sona erecek ve sonuçlar  duyurulacaktır.

Seçici :

Yarışmanın uluslararası bienal amaçlı olarak düzenlenmesi nedeniyle seçim küratörlük yaklaşımıyla ile tek seçici olarak yapılacaktır.

siyah beyaz baskıTFSF Yönetim Kurulunca, FIAP Siyah-Beyaz Bienali takım oluşturma görevi, AFAD “Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği ”ne verilen, 32. FIAP Siyah Beyaz  Bienali’nin seçici görevini AFAD adına, Mustafa Kamarı (AFIAP)‘ya verilmiştir.

Ödüller :

Bienalde temsil edecek 10 eser seçici tarafından belirlenecektir. Seçilen fotoğraflar 2014 yılında yapılacak 32. FIAP Siyah Beyaz baskı  Bienali’nde Türkiye’yi temsil edecektir. Önceki  yıllarda olduğu gibi FIAP tarafından bu fotoğraflardan bazıları seçilerek katalogda yer alacaktır. Ayrıca sergi ülkemizde yapılacağı için, ilk elemeler sonucu finale kalan fotoğrafların yer alacağı bir albüm hedeflenmektedir.

Seçilen eserlerin sahiplerine TFSF tarafından başarı belgesi verilecektir. Ayrıca başarılı eserlerin sahiplerinin bağlı olduğu fotoğraf derneklerine de başarı belgesi  verilecektir.

İletişim Mustafa KAMARI : 532 5840959 32. S/B Bienal Küratörü Tahsin SEZER : 532 4218704 AFAD Başkanı

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.