Siyah Beyaz baskı

siyah beyaz fotoğraf baskısı

Siyah Beyaz Baskı Labonix baskı atölyesinin uzmanı olduğu bir konudur.Digital fotoğraf makineleri ile çekilen renkli fotoğrafların siyah beyaza çevrilmesinden başlayan bir profesyonellik gerektirmektedir. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli konu digital dosyanın sağlam yapısını korumaktır. Bir çok sergi yada baskıda fotoğraflara dikkat edin, çoğu fotoğraf yapay adeta plastik gibi görünmektedir. İşte hafıza kartını makinadan çıkartığınız andan fotoğrafın baskıya gönderileceği ana kadar yaptığınız her işlem çok itina ve bilgi gerektirmektedir.
Biz Labonix olarak bu itinayı her fotoğrafa ayrı ayrı göstermekteyiz. Siyah beyaz baskıda önemli olan kağıdın üzerinde tam siyahtan beyaza kadar grinin bütün tonlarının bulunmasıdır. Siyah alanların DMax leri ne kadar yüksek olursa baskı o kadar güçlü görünecektir. Fine art üretim yapmak belli bir disiplin gerektirmektedir. Kullanılan kağıdın kalitesinden ve hatta bu kağıdın kutusundan çıkartılmasından başlayan dikkat zinciri baskının teslimine kadar devam etmelidir.
Siyah Beyaz baskının gerçek üretim alanı karanlık oda ve gümüş tabanlı kağıtlardır. Bu baskı yöntemi fotoğraf baskısında kalite olarak en tepe sayılmaktadır. Digital fotoğraf baskısında bizler aslında bu tepe noktayı hedeflemekte ve ona ulaşmaya çalışmaktayız. Digital fotoğraf baskısı yaparken bize büyük deneyim kazandırmış olan karanlık oda geçmişimiz , baskılarımızın kalitesini yükseltmekte ve bizi diğer baskı firmalarının üzerinde tutmaktadır.
Siyah beyaz fine art baskı yapmanın asıl zorluğu ekran ile pamuk kağıtların kontrastlarının birbirinden çok uzak olabilmesidir. Pamuk fine art kağıtların Dmax leri arkadan aydınlatılan ekran görüntülerine göre hayli düşük olabilmektedir. İşte bu noktada Siyah ayarları yapılabilen ve bu şekilde kalibre edilerek pamuk fine art kağıtlara en yakın görüntüyü verebilecek monitörler kullanmatayız.

 

siyah beyaz baski

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.